Cocomed | SPF 50 Qumesht solar bio fytyre dhe trup Alga Maris 100 ml

SPF 50 Qumesht solar bio fytyre dhe trup Alga Maris 100 ml

2,700 lek

  • Mbrojtje e larte ndaj rrezeve UVA/UVB
  • Teksture e lengshme dhe e lehte
  • Aplikohet lehtesisht
  • Per fytyre dhe trup
  • Me gjalp shea dhe vaj kokosi
  • Pa parfum
  • Rezistence e larte ndaj ujit dhe djersitjes
SKU: 100001 Category:

Description

100 ml

Produktet solare Alga Maris ofrojne nje mbrojtje shume efikase ndaj rrezeve UVA/UVB, duke qene totalisht natyrale dhe duke perdorur filtra 100% fizike, dioksidi i titaniumit dhe oksidi i zinkut te mikronizuar. Filtrat fizike, vendosen midis lekures dhe diellit, duke reflektuar driten e diellit si pasqyre.

Qumeshti solar per fytyre dhe trup me SPF30, mund te perdoret ne plazh per fytyre dhe trup, por gjithashtu edhe ne qytet per fytyren. Ka nje teksture shume te lehte, nuk jep efekt zbardhues dhe hapet lehtesisht. Ka nje efekt te madh mbrojtes dhe antioksidues, fale ekstrakteve te Alga-Gorria®, me fuqi antioksiduese 4 here me te medha se vitamina C. Permban gjalp shea, me veti ushqyese dhe hidratuese. Gjalpi shea ka veti te rigjeneroje yndyren, duke e mbrojtur lekuren nga demtimet e klimes, ndotjes rrezeve UV, etj. Gjithashtu, permban edhe vaj kokosi organik, i cili zbut dhe hidraton lekuren.

Made in France, produktet Laboratoires Biarritz jane te certifikuar si organike nga EcoCert (http://www.ecocert.com/)

The outcome of an intense research programme, each organic sunscreen lotion produced by the Laboratoires de Biarritz provides a unique combination of a mineral sun filter and an active principle based on a complex of antioxidant molecules, Alga-gorria® .

Fluid, easy to apply and completely natural, the SPF50 organic sun lotion*keeps skin protected and moisturised, right through the exposure period.

The SPF 50 index is suitable for complexions that are very fair or sensitive to the sun under all conditions.

*Natural and Organic Cosmetic certified by ECOCERT Greenlife according to ECOCERT standard available at http://cosmetics.ecocert.com

INGRÉDIENTS : Coconut Alkanes, Chamomilla Recutita Flower Water*, Caprylic/Capric Triglyceride, Aqua, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, CocoCaprylate/Caprate, Sorbitan Olivate, Glycerin**, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum, Alumina, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Magnesium Sulfate, Gelidium Sesquipedale Extract, Potassium Olivoyl PCA, Maris Aqua, Sodium Benzoate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Hydroxide

Comments

comments