Cocomed | SPF 50+ Krem solar per femije 50 ml + BLUZE kunder rrezeve UV Alga Maris (18-36 muaj)

SPF 50+ Krem solar per femije 50 ml + BLUZE kunder rrezeve UV Alga Maris (18-36 muaj)

3,800 lek

Bluza per bebe 18-36 muaj

 • Mbrojtese ndaj rrezeve UV
 • Mbrojtje maksimale nga dielli
 • Shume rezistente
 • Thahet shume shpejt
 • Me tekstil ekologjik, te aprovuar per kujdesje pediatrike
 • Shume e bute, thith djersen
 • Rezistente ndaj klorit (per perdorim ne pishine)

Kremi solar 50+ per femije

 • Formuluar per lekuren delikate te bebeve ose femijeve
 • Mbrojtje shume e larte ndaj rrezeve UVA/UVB
 • Efekt shume hidratues
 • Teksture e lehte
 • Pa parfum
 • Shume rezistent ndaj ujit
SKU: 100003 Category:

Description

50 ml krem + bluza kunder rrezeve UV

Produktet solare Alga Maris ofrojne nje mbrojtje shume efikase ndaj rrezeve UVA/UVB, duke qene totalisht natyrale dhe duke perdorur filtra 100% fizike, dioksidi i titaniumit dhe oksidi i zinkut te mikronizuar. Filtrat fizike, vendosen midis lekures dhe diellit, duke reflektuar driten e diellit si pasqyre.

Merrni ne nje pakete gjithcka ju duhet qe femija juaj te jete i mbrojtur nga rrezet e demshme te diellit. Bluza kunder rrezeve UV nuk lejon depertimin e ketyre rrezeve, duke dhene nje mbrojtje maksimale per femijen.

E brishte dhe delikate, lekura e bebeve dhe femijeve ka nevoje per mbrojtje speciale nga rrezet UV. Struktura dhe mekanizmat mbrojtese te saj nuk jane maturuar ende. Kremi solar per femije, eshte i pershtatshem per lekuren delikate te femijeve, duke dhene nje mbrojtje shume efikase ndaj rrezeve te diellit. Ka nje teksture shume te lehte, dhe eshte tejet hidratues. Ka nje efekt te madh mbrojtes dhe antioksidues, fale ekstrakteve te Alga-Gorria®.

Permban:

 • Gjalp kokosi organik: shume ushques, rigjeneron shtresen mbrojtese yndyrore te lekures, nje proces shume i nevojshem gjate ekspozimit ne diell.
 • Vaj kokosi: me efekt qetesues, hidratues dhe mbrojtes

Made in France, produktet Laboratoires Biarritz jane te certifikuar si organike nga EcoCert (http://www.ecocert.com/)

Fragile and delicate, a child’s skin needs very special protection from UV rays. Finer than adult skin, its structure and its protective mechanisms have not yet matured.

The outcome of our research, the SPF 50+ sunscreen cream for children 50 ml from Laboratoires de Biarritz provides protection that is specifically adapted to their needs.

*Natural and Organic Cosmetic certified by ECOCERT Greenlife according to ECOCERT standard available at http://cosmetics.ecocert.com

INGRÉDIENTS : Caprylic/Capric Triglyceride, Zinc Oxide, Cocos Nucifera Oil*, Coconut Alkanes, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Butyrospermum Parkii Butter*, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Hydrogenated Vegetable Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Lauroyl Lysine, Alumina, Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Gelidium Sesquipedale Extract, Maris Aqua, Potassium Olivoyl Pca, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Hydroxide

Comments

comments