Cocomed | SPF 50 Krem solar fytyre hidratues 50 ml

SPF 50 Krem solar fytyre hidratues 50 ml

2,500 lek

  • Mbrojtje shume e larte ndaj rrezeve UVA/UVB
  • Efekt hidratues
  • Nuk yndyros, i lehte ne fytyre
  • Shume rezistent ndaj ujit
SKU: 100000 Category:

Description

Kremrat solare Alga Maris ofrojne nje mbrojtje shume efikase ndaj rrezeve UVA/UVB, duke perdorur filtra 100% fizike, dioksidi i titaniumit dhe oksidi i zinkut te mikronizuar. Filtrat fizike, vendosen midis lekures dhe diellit, duke reflektuar driten e diellit si pasqyre.

Kremi solar per fytyre me SPF50, ka nje efekt te madh mbrojtes dhe antioksidues, fale ekstrakteve te Alga-Gorria®, me fuqi antioksiduese 4 here me te medha se vitamina C. Permbaj edhe aloe vera organike dhe glicerine organike, te cilat i japin nje efekt hidratues dhe zbutes. Gjithashtu, permban edhe nje kompleks ushqyes nga vaji i kumbulles dhe i lulediellit, i cili e ben te rehatshem ne fytyre dhe shton efektin mbrotjes.

Duke qene se ka mbrotje shume te larte (SPF 50), eshte disi me “i rende” se kremi i fytyres me SPF 30, por megjithate perhapet lehte dhe nuk yndyros.

Made in France, produktet Laboratoires Biarritz jane te certifikuar si organike nga EcoCert (http://www.ecocert.com/)

The outcome of scientific research, the SPF50 face organic sunscreen creambased on Alga-gorria® provides the effectiveness of a 100% mineral filter combined with an active principle.

*Natural and Organic Cosmetic certified by ECOCERT Greenlife according to ECOCERT standard available at http://cosmetics.ecocert.com

INGRÉDIENTS : Caprylic/Capric Triglyceride, Zinc Oxide, Coconut Alkanes, Aqua, Titanium Dioxide, Talc, Coco- Caprylate/Caprate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Prunus Domestica Seed Oil*, Sorbitan Olivate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin**, Alumina, Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Magnesium Sulfate, Gelidium Sesquipedale Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Potassium Olivoyl PCA, Maris Aqua, Sodium Benzoate, Tocopherol, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide

Comments

comments