Cocomed | Laps buzekuq bio “BRICK” 17

Laps buzekuq bio “BRICK” 17

1,150 lek

Description

Me perberje 100% natyrale, te pasur me vajra vegjetale dhe vitamine E, buzekuqet PuroBIO cosmetics jane kremoze dhe mbajne buzet e hidratuara per nje kohe te gjate.

(EN) Matte effect, burnt reddish, brown pencil, ideal as a lipstick for a sophisticated evening make-up. The soft lead guarantees a pale and long-lasting effect. It is excellent also as an eye shadow or as a blush for cheeks and cheekbones.

(IT) Terra di Siena bruciata, effetto matte, ideale come rossetto in abbinamento a sofisticati make-up serali. Mina morbida che garantisce alta sfumabilità, ma allo stesso tempo lunga durata. Ottimo da utilizzare anche come ombretto per occhi e blush per guance e zigomi.

INCI: OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE; OLUS OIL; C10-18 TRIGLYCERIDES; GLYCINE SOJA OIL*; PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*; COPERNICIA CERIFERA CERA*; HYDROGENATED VEGETABLE OIL; CANDELILLA CERA; MICA; POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE; GLYCERYL CAPRYLATE; TOCOPHERYL ACETATE; SORBIC ACID. Potrebbe contenere: C.I. 77491; C.I. 77891; C.I. 77492; C.I. 77499.
*ingredienti biologici/organic ingredients

Certifikimet:

ccpb vegan NICKEL

Comments

comments

Additional information

Format

2,3 +/- 0,3 g – Ndryshimi varet nga diferencat mes ngjyrave te ndryshme ose diferencave qe ndodhin ne fazen prodhuese.

PaO

18M

Perdorimi

aplikoheni mbi buze duke ndjekur konturin. Mund te perdoret edeh si laps sysh, duke vendosur nje sasi te caktuar mbi qepalla ne menyre uniforme dhe duke perseritur aplikimin ne baze te intensitetit te deshiruar.

Kujdes

Te evitohet kontakti direkt me syte. Mbaheni ne ambjent te fresket dhe te thate. Mos e hidhni kutine ne ambjent.

Prodhues

MAMI srls