Cocomed | Fondatinë e lëngshme biologjike “SUBLIME” Purobio tonaliteti 02

Fondatinë e lëngshme biologjike “SUBLIME” Purobio tonaliteti 02

1,990 lek

Category:

Description

Fale perberesve aktive kjo fondatine eshte njesoj efektive ne lekura te thata dhe te yndyrshme. Me nje mbulueshmeri te larte dhe efekt mat, eshte e pershtatshme per te mbuluar cdo defekt te lekures. Nje teksture kremoze e pasur ne formulim me perberes anti rrudhe, ushqen, mbron, dhe hidraton lekuren. Thahet shpejt. E pranishme ne 6 tonalitete te ndryshme.

Si ta aplikojme?

2 karakteristikat kryesore te Fondatines Sublime te PurobioCosmetics jane:
1. Teksture kremoze e dendur, e cila siguron mbulim te larte, duke e bere ne te njejten kohe shume te lehte ne fytyre.
2. Tharje shume e shpejte, ne menyre qe te qendroje natyrale dhe mat shume ore pas aplikimit, madje edhe ne temperatura te larta.

Per kete arsye, aplikimi i saj mund te jete disi ndryshe nga ajo qe jeni mesuar me pare. Per te patur nje rezultat optimal, keshillohet qe:

1. Te perdorni me pak produkt sesa keni perdorur zakonisht me fondatinat e tjera.
2. Te perhapet me shpejtesi ne fytyre, pasi ka tendence te thahet shpejt.
3. Te perhapet zone pas zone dhe jo ne te gjithe fytyren menjehere.

Nese fytyra juaj eshte e thate, rekomandohet qe para aplikimit te fondatines, te perdoret Krem Hidratues (vaji i kokosit dhe vaji i bajames mund te perdoren si hidratues) dhe nese deshironi mund te shtoni dhe Primer per fytyre te thate.
Edhe pse mund te perhapet me dore, ideale do te ishte te perhapej me nje Sfungjer blender te lagesht ose me Furcen Kabuki nr.3 te PurobioCosmetics.

Perberesit:

  • Hidrolat Sherebele me veti antiinflamatore lufton problemet ne lekure.
  • Silica ka fuqi te perthithe yndyren e tepert dhe garanton efektin mat.
  • Miell misri hidratues dhe anti alergjike
  • Tocoferoli me veti antioksiduese
  • Ekstrakte te farave te rrushit siguron mbrojtje te membranave te qelizave fale aftesise antioksiduese.
  • Gjalpi Karrite me veprimet e tij hidraton, ushqen, rigjeneron lekuren duke ndihmuar dhe ne largimin e shenjave te akneve.
  • Vaji i Arganit antioksidante dhe elasticizues. I pasur ne flavonoide ka efekte anti rrudhe dhe parandalon krijimin e radikaleve te lira.

(EN) Thanks to its active ingredients equally effective on oily and dry skin, “Sublime” Fluid Foundation matches perfectly every type of complexion. Its thick and creamy texture, uniforms the flesh-pink of the skin, thanks to its high covering activity. It is also enriched with anti-age active ingredients, precious to nourish and protect the skin from external agents. Due to its rapid drying, it is sufficient to lay a small quantity of the product proceeding from one area to another in order to obtain an excellent result. Available in 6 different tones for a skin free from imperfections with a velvety and final finish mat that dosen’t weigh down the face.

(IT) Grazie alla presenza di principi attivi performanti sia per pelle secca che per pelle grassa, il fondotinta SUBLIME si fonde perfettamente con tutti i tipi di pelle. Dalla texture densa e cremosa, rende l’incarnato omogeneo grazie alla sua alta coprenza. E’ inoltre arricchito di principi attivi con proprietà anti-age, preziosi per nutrire e difendere la cute da agenti esterni. Ad asciugatura rapida, stendere una piccola quantità di prodotto procedendo zona per zona per ottenere una risultato ottimale. Disponibile in 6 tonalità, per una pelle senza imperfezioni, dal finish finale mat e vellutato senza appesantire il volto.

INCI: SALVIA SCLAREA FLOWER/LEAF/STEM WATER*, GLYCERIN*, SILICA, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, OCTYLDODECANOL, SUCROSE PALMITATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, MICA, POTASSIUM PALMITOYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, GLYCERYL CAPRYLATE, OLEIC/LINOLEIC/LINOLENIC POLYGLYCERIDES, ZEA MAYS STARCH*, TOCOPHEROL, VITIS VINIFERA LEAF EXTRACT, AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, PARFUM, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, CELLULOSE GUM, CELLULOSE, XANTHAN GUM, SILVER MAY CONTAIN (+/-) CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499
*ingredienti biologici/organic ingredients

Certifikimet:

ccpb NICKELvegan

Comments

comments

Additional information

Format

30mL

PaO

6M

Perdorimi

merrni nje sasi produkti duke perdorur nje sfungjer ose penel dhe perhapeni ne menyre uniforme mbi lekure, pasi ta keni pregatitur me pare me nje krem baze.

Kujdes

Evitoni kontaktin direkt me syte. Mbaheni ne nje ambjent te fresket dhe te erret. Mos e hidhni kutine ne ambjent.

Prodhues

MAMI srls