Cocomed | Balsam pas diellit Alga Maris 150 ml

Balsam pas diellit Alga Maris 150 ml

2,100 lek

 • Teksture e butekremoze
 • Aplikohet lehtesisht
 • Perthithet shpejt nga lekura
 • Efekt hidratues qe zgjat
 • Zbut lekuren, eliminon ndjesine e “lekures te terhequr”
 • Riparon lekuren
 • Pa arome
SKU: 100011 Category:

Description

Locioni pas diellit Alga Maris nga Laboratoires de Biarritz zbut dhe hidraton lekuren pas ekspozimit ne diell, duke ofruar nje trajtim hidratues dhe zbutes per fytyren ose trupin.

Testet korneometrike kane treguar qe efekti hidratues rritet me +36,8% ne 3 ore (perqindja tregon permiresimin ne hidratimin ne shtresat e siperme te epidermit, pas nje aplikimi te vetem).

Gjithashtu lekura zbutet me 100%, ndjesia e “lekures te tendosur” reduktohet me 95% dhe ndjesia e nxehtesise me 81%.

Permban:

 • Alga-gorria ®: anti-oksidues
 • Vaj kokosi organik: jep ndjesi qetesie, zbut dhe hidraton
 • Perzjerje dylleve vegjetale (jojoba, mimoza dhe luledielli): nje efekt hidratues qe zgjat
 • Hyaluronate sodium: hidratues, nderton nje shtrese mbrojtese qe e mban ujin brenda
 • Ekstrakte te kalendules: e njohur per efekt zbutese dhe anti-irrituese
 • Glicerine organike: zbutese, hidratuese

Exposed to the sun’s aggression, skin may become dehydrated with an unpleasant sensation of dryness and tightness.
The organic after-sun balm from Laboratoires de Biarritz, a veritable moisturising treatment, very quickly produces an intensely soothing sensation.

*Natural and Organic Cosmetic certified by ECOCERT Greenlife according to ECOCERT standard available at http://cosmetics.ecocert.com

INGRÉDIENTS : Aqua, Cocos Nucifera Oil*, C10-18 Triglycerides, Olus Oil, Glycerin**, Cetyl Alcohol, Polyglyceryl-6 Distearate, Parfum, Glyceryl Stearate Citrate, Gelidium Sesquipedale Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Sodium Hyaluronate, Maris Aqua, Microcrystalline Cellulose, Jojoba Esters, Potassium Olivoyl PCA, Sodium Benzoate, Polyglyceryl- 3 Beeswax, Bisabolol, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Cellulose Gum, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Hydroxide 

Comments

comments