Cocomed | Si të biesh në sy këtë dimër?

Si të biesh në sy këtë dimër?


  • 25 Nov


  • Anta Haxhiraj

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

Sezoni i dimrit është më pranë se kurrë! Keni filluar ta ndjeni duke ndryshuar garderobën tuaj dhe duke ndryshuar regjimin e kujdesit për lekurën. Por pjesa më e veshtirë është tek zgjedhja e aksesorëve të bukurisë. Në ditët e ftohta të dimrit nuk të nevojitet asgjë më shumë së një buzëkuq për të thyer “akullin”. Tendencat më të fundit të këtij sezoni shkojnë përtej kafes së zakonshme Brick, njësoj si buzekuqi jonë PuroBIOcosmetics nr.17 dhe ngjyrës Nude, si buzëkuqi nr.24.

Duke qënë se prej disa ditësh është prezantuar koleksioni i parë i buzëkuqëve 1oo% natyralë të PuroBIOcosmetics, ngjyrat që na ofrohen shkojnë për shtat me tendencat e fundit në pasarelat e javëve të modës. Cilat janë sugjerimet tona për ju?

05-min

 

Buzëkuqi numër 05: Kjo ngjyrë do te jetë kryefjala e këtij sezoni. Një ngjyrë as vishnjë, as lejla intense dhe e thellë. Një ngjyrë e guximshme, por jo aq e frikshme sa  ç’duket. Formulimi i saj i pasur ne vaj kastori do ua mbajë buzët e hidratuara në keto ditë të ftohta.

 

 

 

08-min

 

 

Buzëkuqi numër 08: Kafja do të jetë gjithmonë në modë, por nuanca e saj e errët në të kuqërremtë e bën atë të veçantë. Nëse e dëgjoni keshillën tone: Do të shkëlqeni në çdo takim tuajin me të.

 

 

 

 

06-min

 

 

Buzëkuqi numër 06: Ngjyra perfekte që personifikon vjeshtën, ajo kafja e gjetheve qe kanë rënë tashmë në tokë.

 

 

 

 

07-min

 

 

Buzekuqi numër 07: Kyështë i vetmi tonalitet i te kuqes qe ju duhet këtë sezon. Një e kuqe e ftohtë si dimri, por që i jep dritë lëkurës tuaj.

 

 

 

 

01-min

 

Buzëkuqi numër 01 dhe 02: Keta të dy do t’i vendosni ne ditët tuaja më shplodhëse, kur keni nevojë të ndiheni rehat nën xhupin e ngrohtë të dimrit, pranë nje oxhaku duke pirë nje kakao apo çaj të nxehtë.

 

02-min

 

 

 

Uroj t’ua kemi bërë zgjedhjen më të lehtë 🙂

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

Comments

comments