Cocomed | Nje look vjeshtor vetem me 2 tone sysh

Nje look vjeshtor vetem me 2 tone sysh


  • 14 Oct


  • Anta Haxhiraj

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

Mengjeset jane shume te vrullshme dhe ne te njejten kohe ty te duhet te zgjedhesh veshjen e duhur per diten e punes, kepucet…dhe pa anashkaluar make up qe per hir te se vertetes duhet te jete on point 😉

Ndaj sot do t’ju vijme ne ndihme me nje propozim shume te thjeshte make up sysh vetem me dy tone sysh dhe nje rimel. Ngjyrat qe kemi perzgjedhur jane tonalitetet e vjeshtes dhe ju premtojme se nuk do t’ju marri me shume se 5 minuta kohe.

  1. Aplikojme tonin e syve nr.12 te PuroBIOcosmetics te pjesa poshte kockes se syrit dhe e sfumojme me furcen 08

 

IMG_8606

 

2. Pasi kemi sfumuar mire tonin e syve n.12, aplikojme ne qepallen e syrit tonin nr.05 te PuroBIOcosmetics. Eshte ngjyra tipike e vjeshtes, por qe edhe u shkon edhe bjondeve, edhe bruneve.

IMG_8607

3. Pasi e kemi aplikuar ne gjithe qepallen e syrit tonin 05 me shkelqim, eshte rradha e rimelit. Per nje look kaq te thjeshte ne do te sugjeronim nje rimel volumizues te zi.

IMG_8609

 

4.  Per ta bere syrin te duket me i madh mos harroni qe me ngjyren qe lyeni qepallen, aplikojeni dhe ne pjesen e poshtme te syrit.

IMG_8600

 

5. Ju sigurojme  se ne me pak se 5 minuta syte tuaj do te duken keshtu. Pa shume mundime, pa patur aftesite e nje makeup artist profesionist vetem me 3 produkte mund ta rikrijoni kete look ne shtepine tuaj 🙂

IMG_8610

 

Produktet e perdorura ne foto jane:

Toni i syve n.12 eye-12-open-minToni i syve n.05 eye-05-open-purobioRimeli Volumizues Gloriousglorious-black

Fotografite dhe Make up: Sara Karaj

Perqafime Anta

 

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

Comments

comments